پزشکی

پنج ویژگی که قبل از خرید دستگاه قندخون باید بدانید!

برای خرید هر وسیله یا ابزار تازه ای لازمه اطلاعاتی ازون وسیله داشته باشیم تا در بازار رنگارنگ و متنوع بتونیم انتخاب درستی کنیم.

ارزش این اطلاعات هنگام خرید یک وسیله پزشکی چندبرابر میشه! چون به نوعی با جون آدم در ارتباطه!

دستگاه قندخون دستگاه نسبتا حساسی هسیت و اندازه گیری دقیق اون اهمیت بالایی داره، بعلاوه قابلیت استفاده آسون برای افراد مسن و کم توان که بیشتر درگیر این عارضه هستند بسیار مهمه!

اینکه خود شخص درگیر بیماری بتونه به تنهایی قند خون خودش رو در هر زمان ثبت کنه!

در اینجا ما پنج ویژگی مهمی که یک دستگاه قند خون خوب باید داشته باشه رو بهتون میگیم تا در هنگام خرید به این ویژگی ها توجه کنید.

چیزهایی که باید بدانیم:

۱- حافظه و نمایش میانگین ۲-سرعت اندازه گیری ۳- گارانتی و خدمات ۴-اصالت دستگاه ۵-کد گذاری

۱. حافظه و نمایش میانگین

عموم دستگاه‌ها دارای حافظه برای ضبط مقادیر قند خون هستند. داشتن امکان محاسبه میانگین هفتگی، دوهفته‌ای و ماهانه قند خون، امکان این محاسبه را برای شما آسان‌تر و دقیق‌تر می‌کند. خصوصا برای افراد مسن که حوصله کمتری برای ضبط این اعداد و محاسبات ریاضی دارند، توجه به این خصوصیت ضروری است.

۲. سرعت اندازه گیری

مدت زمان جواب دهی دستگاه‌های مختلف موجود در بازار، متفاوت است. این زمان از ۵ ثانیه تا ۶۰ ثانیه متغیر است. طبیعتا هرچه مدت زمان اندازه گیری کمتر باشد، میزان آرامش روحی شما و نیز سرعت واکنشی که باید به نتایج داشته باشید، بیشتر خواهد بود.

۳. گارانتی و خدمات

به هر حال این‌گونه دستگاه‌ها نیز همچون سایر ابزارآلات ساخت بشر، دچار نقص فنی می‌شوند. توجه به نام شرکت واردکننده و تلفن‌های تماس آن جهت ردیابی خدمات پس از فروش، پاسخگویی به سوالات احتمالی و نیز تامین لوازم جانبی و یکبار مصرف دستگاه، بخصوص نوار آن که در برخی موارد نایاب می شود، از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

۴. اصالت دستگاه

مهم‌ترین مشخصه در این رابطه توجه به هولوگرام وزارت بهداشت است. هولوگرام و شماره مجوز وزارت بهداشت به عنوان اولین پیش شرط جهت اطمینان از اصالت دستگاه و بهترین چاره‌جویی برای در امان بودن از دستگاه‌های تقلبی است. نصب هولوگرام بر روی دستگاه در واقع برچسب اطمینانی برای شما محسوب می‌شود که دستگاه از لحاظ ایمنی مورد تایید وزارت بهداشت است.

۵. کدگذاری

در اغلب دستگاه‌ها لازم است قبل از این‌که نوار اندازه‌گیری قند خون را درون دستگاه بگذارید یک کد را وارد کنید. این کد روی بسته حاوی نوارها درج شده است. پس از وارد کردن کد، دستگاه تنظیم شده و میزان قند خون را نشان می‌دهد. اغلب دستگاه های موجود در بازار نیازمند کدگذاری دستی هستند.
از دستگاه های نسل جدیدی استفاده کنید که احتیاج به کدگذاری نداشته باشد. برای افراد سالمند و یا زمان هایی که افراد دچار افت قند خون هستید، استفاده از دستگاه هایی که مراحل زیاد و پیچیده دارند، بسیار مشکل است.

امیدواریم که این مطلب براتون مفید باشه، زیر این پست تجربه هاتون رو از خرید دستگاه قند خون به اشتراک بذارید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *